سردار حاجی زاده، حاجی فیروز سیرک سپاه پاسداران-بخش اول

امیر علی حاجی زاده، سرداری عقده ای که نظیر برخی دیگر ازمیراث  خواران  مجاهدات  جوانان  کشور بعد از مرگ دلخراش فرمانده سابق نیروی موشکی سپاه در انفجار بیدگنه  ملارد کرج در سال 90  بناگاه  میدان را خالی دیده وبا روش های سعید صحافی با مصاحبه های پی در پی و ادعاهای  صد من  یک غاز سعی در مطرح کردن رسانه ای خود دارد درست برخلاف سلف خود سردار حسن تهرانی مقدم که تا هنگام مرگ ناشناخته بود.

بنده بدلیل فرومایه بودن این فرد هیچگاه درمقام  پاسخگویی به  خزعبلات طرح شده از سوی وی نبوده زیرا اینکار را نوعی مشروعیت دادن به وی درکنار سایر فرماندهان ارشد سپاه می دانستم اما ظاهرا بدلیل اختناق حاکم و عدم امکان پاسخ به وی توسط فرماندهان فرهیخته در داخل کشور وی این امررا چون اتوبان شش  بانده ای برای خود فرض کرده تا فارغ از امکان  پاسخگویی هر اراجیفی را که بخواهد از سیاست گرفته تا اقتصاد و امور نظامی که در تخصص وی نیست بر زبان براند و در آخر نیز وارد موارد هواپیمایی و یا ماهواره و امور استراتژیک موشکی بشود که اصلا ربطی به وظیفه وی بعنوان یک نظامی المامور و المعذور ندارد.

همچنین از آنجا که سخنان  وی شامل دو بخش سیاسی و نظامی می باشد ترجیحا ابتدائا به بخش مرتبط با امور هوا- فضای وی  اشاره کرده سپس چون بخش سیاسی تکرار کلیشه ای عمده افراطیون  راستگرا وکاسبان تحریم ها می باشد آنرا در بخش بعدی بعنوان پاسخ به افراطیون و نه شخص ایشان مورد بررسی قرارداده تا پایه های سست آنرا که بالاخص طی 15 سال اخیر نابودی کشور را رقم زده است آشکار نمایم.

سردار حاجی زاده ورود به بحث هوافضا رت حت عنوان حوزه تخصصی خود و اینکه قصد سیاه نمایی ندارد اینچنین آغاز می کند:

این یک مصیبت است که رفتیم با آمریکای دشمن قرارداد هواپیمای بوئینگ بستیم، این نفطه ای که امروز بسته می شود، حتما اولاد ناقص الخلقه ای تحویل ملت خواهد داد.”

بعنوان یک ایرانی و نه مهندسی که 16 سال قبل خطر تمرکزبر تولید هواپیمای روسی توپولوف 140 را در ایران به مقامات مربوطه که اتفاقا از همفکران ایشان بودند گوشزد کرده و نهایتا نیز در سال گذشته با سقوط فاجعه بار چند فروند و از جمله کشته شدن تعدادی از مدیران اوکراینی شرکت مذکور با دستور حسن روحانی رییس جمهور متوقف شد عرض می کنم

شما قرارداد اخیر ایران برای خرید یکصد فروند هواپیمای مسافربری شرکت بویینگ آنهم با استفاده از منابع مالی فایننس ( ونه ازصندق ذخیره ارزی کشور) را که محصولات آن با گذشت 40 سال ازپیروزی انقلاب هنوز ستون فقرات ناوگان هوایی ما ونیزعمده کشورهای پیشرفته جهان است مصیبت می خوانید ولی خرید هواپیماهای دست دوم وتحویل نشده به ایران را به چندین برابر قیمت آنهم بصورت موردی وبا پرداختهای کلان حق دلالی نادیده می گیرید ؟ وتازه آنرا نطفه ای می خوانید که اولاد ناقص الخلقه آن بعدا تحویل ملت ایران خواهد شد ؟

کدام موجود ناقص الخلقه ازبویینگ را درطی 40 سال گذشته دیده اید ؟ نگاهی به لیست هواپیماهای مسافربری ساقط شده طی نزدیک به 4 دهه بیاندازید سهم بویینگ درمیان آنها چقدربوده است؟ سرنوشت هواپیمای توپولف که به اسم ایران -140 برگرده ملت گذاشتید نطفه حرام با موجود ناقص الخلقه بوده یا بویینگ هایی که درزمان شاه بنام اختصاصی ایران تولید شد وبا کد 747 E مشهورگردید؟

تنها یک نمونه ازفساد را درپرونده خرید هواپیما که متهم آن اعتماد سعید هنوزهم گرفتارآن است را برای ملت بازکنید تامعلوم شود درپشت صحنه خرید هواپیماهای دست دوم ومخالفت با خرید هواپیمای نو وآنهم با حذف دلال ها وواسطه های متصل به بیت رهبری وسپاه چه کسانی قرارداشته وکاسبی خود درشرایط تحریم ها را ازدست داده اند؟

جنگنده های اف -14 ایران که 50 سال قبل ازشرکت آمریکایی نورتروپ گرومن خریداری شده وطی این مدت نیز به قول شما مشمول تحریم های آمریکا بدلیل اشغال سفارت وگروگانگیری 444 روزه دیپلماتهای آن بوده است چگونه هنوزبرترین عقاب درآسمان خاورمیانه برای دفاع ازمرزها ی هوایی کشورمان می باشد درحالیکه حتی درخود آمریکا نیروی هوایی ودریایی آن کشور آنرا روانه گورستان هواپیماها کرده اند؟

آیا اگرنقش اف -14 های آمریکایی درجنگ نبود سپاه وارتش امکان حتی طراحی یک عملیات موفق را درکارنامه خود داشتند؟ آیا فراموش کرده اید که حتی سرکوب عملیاتی که بنام “مرصاد” یا ” فروغ جاویدان” لقب گرفت جزبا حملات هوایی جنگنده ها وهلی کوپترهای آمریکایی نیروی هوایی و هوانیروز برعلیه ارتش مجاهدین خلق ایران که ازاسلام آباد به مقصد تهران روانه شده بودند امکان پذیرنبود؟  آیا اگراین جنگنده ها وهلی کوپترهای آمریکایی آنهم با وجود به قول شما تحریم ها (که دروغ آنهم درماجرای مک فارلین مشخص شد) نبود اکنون اثری ازآخوندهای حاکم وشما پاسداران جهل وسرمایه باقی مانده بود؟ چرا شعری می بافید که درقافیه اش بمانید.

اخیرا دکترصالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران  برای اولین باربعد ازدودهه هزینه خالص برنامه اتمی ایران را 7/5 میلیارددلار اعلام کرده است که تقریبا دوبرابر ساخت نیروگاه اتمی مشابه درعربستان سعودی است که ما آنها را بعنوان شیوخ بی دست ومشغول ریخت وپاش می شناسیم. چه کسانی پشت ومسئول خرید های برنامه اتمی ایران بوده ودراین مدت رقم واقعی دزدی های انجام شده چقدر وبه جیب کدام سرداران سپاه رفته است؟

فرمانده نیروی هوا- فضای سپاه با ادعای تخصص در بخش های هوایی و سپس فضایی ! می گوید:

” ما در داخل کارهای بزرگی می کنیم که رسانه ای نمی شود چون می ترسیم به ما تهمت وافترا بزنند” که اینهم  از اون ادعاها و دروغ های شاخدار است که مرغ پخته را در دیگ به خنده می اندازد شما که در تبلیغات به روش سعید صحافی ( گوبلزعراق) گاوپیشانی سفید می باشید هنوز یک نمونه ناقص آنهم با کپی برداری از نمونه ساخته شده را نساخته اید چنین تبلیغ می کنید که انگار به تولید رسیده اید و معمولا نیز محصولات شما از نمونه اصلی و خارجی آن بهتر است. ادعاهایی که حتی ناقص العقل ترین انسانها هم آنرا باور نکرده و بعنوان طنز در جامعه مطرح می شود.

بعنوان نمونه ده سال است که ایران با شکایت در دادگاههای بین المللی آنهم برعلیه متحد استراتژیک خود یعنی دولت روسیه و ادعای غرامت 4 میلیارد دلاری از عدم تحویل سیستم ضد موشکی اس – 300 می گوید که اکنون با ورود سیستم اس -500 بکلی در شرف خروج از رده درارتش شوروی ومتحدان وی می باشد و آنوقت  یک فرمانده کل ادعا می کند ” ایران سیستم مشابهی تحت عنوان باور 373 ساخته است که خاری در چشم غرب و پیشرفته تر از سیستم موشکی اس -300 روسی است” ؟!

اما در خصوص کارهای بزرگ شما که یک نمونه آن تبدیل موشکهای  ضدهوایی روسی سام -2 به  موشکهای زمین به زمین تحت عنوان HQ وبا لنگرانداختن کارشناسان کره شمالی و چینی درمچتمع های شما بود یا خرید 20 هزار سانتریفوژ از رده خارج پاکستانی یا همان دستگاههای کلاس P1  ها که بعدا اسم آنرا عوض کردید ونام IR1  را برآن گذاشتید صحبت نمی کنم که زیاد افتضاح آن بالا نیاید تنها بعنوان اشاره می گویم که اولا عبدالقدیرخان  بخاطر خدمت بزرگی که در فرو کردن 40 هزار سانتریفوژ اسقاطی به  رهبران ایران و لیبی کرد بطور مدام العمر از دولت پاکستان پاداش دریافت کرده و تحت محافظت قرارگرفت بطوریکه حتی آمریکایی ها هم نتوانستند با وی صحبت کنند و غلامرضا آقازاده رییس وقت سازمان انرژی اتمی که با دور زدن دولت خاتمی و دستورمستقیم  رهبری و کارگزاری سپاه پاسداران دست به این معامله کثیف همراه با نابودی چند میلیارد دلار زده بود با کیفرخواست اعدام از سوی ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح وعلی یونسی وزیراطلاعات وقت روبرو شد و تنها بدلیل اینکه وی با همکاری ودستور رهبری دست به این اقدام ابلهانه زده بود با تخفیف به ده سال حصر مشروط شده ( عدم ظهوردرمجامع عمومی، عدم هرگونه مصاحبه بارسانه ها، عدم شرکت حتی درمراسم های رسمی و تنها مجازبوده به تردد بین محل کارومنزل) محکوم گردید.

اری اینها نمونه هایی ازکارهای بزرگی بود که سردارسپاه با افتخارازآنها یاد می کند والبته کارهای بزرگتری که دردوران 15 ساله حاکمیت یکدست باعث نابودی بیش از2000 میلیارددلاردرآمدهای نفتی وناشی ازفروش سرمایه های دولتی اتفاق افتاد ومنجربه این شد که به قول ابراهیم نبوی طنزنویس تپه ای درکشور باقی نمانده است که توسط این آقایان گلکاری نشده باشد.

ادامه دارد

Leave a Reply

Your email address will not be published.